Comité Galego de Xuíces


Presidente
Eloy Bretal Cancelas
Vicepresidente
Ángel López – Montesinos Vázquez
Secretario
Guillermo Sandino Leira

Vogal A Coruña
Rocío López Schmidt
Vogal Ferrol
Begoña Rodríguez Quintia
Vogal Lugo
David Corredoira Váquez
Vogal Ourense
Elena Álvarez Mondelo
Vogal Pontevedra
Berta Bretal Cancelas
Vogal Santiago
Andrés Anxo Pérez Sánchez
Vogal Valdeorras
Montserrat Barrio Rodríguez
Vogal Vigo
María Concepción Pérez Cerdeira

Asesores
Asesor Ruta
Jorge Blanco Chao
Asesor Dirección Técnica
Angel López – Montesinos Vázquez
Asesor Cronometraxe Eléctrica
Ángel Fidalgo Vázquez
Asesor Medición Indirecta
Guillermo Sandino Leira
Asesora Marcha
María Dolores Suárez Rojas
Asesor Saídas
Manuel Garrido Toro
Asesor Informes X. Árbitros
Francisco J. Guijarro Díaz
Asesor Formación FotoFinish
Rubén Martínez Vega

Comité Técnico


Director Técnico

Velocidade
José Carlos Tuñas Dugnol
Valados
Vicente Veiga Doldán
Medio Fondo – Fondo
José Manuel Rodríguez Peña
Marcha
Carlos Morales Velasco
Saltos Verticais
David Gómez Martínez
Saltos Horizontais
Verónica Cores Muñiz
Lanzamentos
Raimundo Fernández Vázquez
Lanzamentos (Disco)
Frank Casañas
Lanzamentos (Martelo)
José Manuel Hermida
Lanzamentos (Peso)
Víctor Gallego
Lanzamentos (Xavelina)
Necho Fernández
Lanzamentos (Área de promoción)
José Domínguez Caballero
Probas Combinadas
David Gómez Martínez

Comisión de Clubs


Presidente
Asoc. Dep. Atlética do Sil (ADAS)

Vogais
Club Atl. Ría Ferrol – CA.
Real Club Celta Atletismo
Club Atletismo Narón
Club Atletismo Negreira
Club Atl. Coruña Comarca
Lugo Running by RL
Club Ourense Atletismo

Comisión de Atletas


Presidente
Oscar J. Seoane Vázquez

Vogais
Paula Iglesias Garnelo
Eugenia Gil Soriano
Esther Pedrosa Carrete
Javier Cid Vázquez
Víctor Pérez Currás
Marcos Cintrón Bellver

Comisión de Adestradores


Presidente
José Vicente Veiga Doldán

Vogais
Carlos Morales Velasco
Santiago F. Saco Rivera
Juan Luis Trillo Caamaño

Xuíz Instructor


Rafael Alonso Martínez

Comité de Disciplina Deportiva


Presidente
Javier Garaizabal García de los Reyes

Vogais
Paula Santos Ferreiro
Inmaculada Porto Cagiao

Comité Autonómico de Atletas Veteranos


Presidente
Ángel López Menduíña

Vogais
José Domínguez Caballero
José Manuel Fernández Sangiao
Emilia Mesa Soriano

Con voz e sen voto
Secretario Xeral
Carlos Castro Vicente
Director Técnico

Escola Galega de Adestradores


Consello Directivo
Director
José Domínguez Caballero
Secretario
Carlos Castro Vicente
Representante Profesorado
Pendente nomeamento
Representante Comité Técnico da Federación Galega de Atletismo
Pendente nomeamento
Responsable Servizo de Publicacións e Investigación
Pendente nomeamento

Comité Escolar


Presidente
Juan Pablo Fernández Rodríguez – Club Millaraio

Vogais
Marineda Atletismo
Club Ría Ferrol – Concepción Arenal
Sociedad Gimnástica Pontevedra
Franciscanos Lugo
Agrupación Deportiva Atletica do Sil
Club Ourense Atletismo
Agrupación Viguesa de Atletismo

Con voz e sen voto
Secretario Xeral
Carlos Castro Vicente
Director Técnico