Resultados en directo

Votación das/dos mellores atletas galegas o galegos do 2018/2019

Como todos os anos xa se pode participar no proceso de selección das/os mellores atletas galegas/os que a Federación Galega de atletismo distingue anualmente.

Este ano, e polas circunstancias excepcionais de todos e todas coñecidos, a gala non vai poder celebrarse, máis elo non será impedimento para que se poidan seguir recoñecendo de maneira pública e oficial os/as mellores en cada unha das categorías establecidas.

O prazo para poder participar nestas votacións remata o día 15 de abril e entre os varios criterios que se empregaron de maneira específica para cada unha, está a de ter sido internacional, medallista nalgún Campionato do Mundo, de Europa ou de España ou a de ter superado algún récord galego absoluto entre outros.

Relación de nominadas/os

Categoría atletas absolutas femininas

  • Adiaratou Iglesias
  • Ana Peleteiro
  • Andrea González
  • Belén Toimil
  • Carmela Cardama
  • Carmen Sánchez
  • Esther Navarrete
  • Paula Iglesias
  • Leticia Gil
  • Lidia Parada
  • Saleta Fernández
  • Solange Pereira

Categoría atletas absolutos masculinos

  • Adrian Ben
  • Frank Casañas
  • Jean Marie Okutu
  • Manuel Hurtado
  • Mauro Triana
  • Tariku Novales

Categoría atletas Sub23, Sub20, Sub,18 e Sub16 femininas

  • Alba Cuns
  • Andrea González
  • Antía Chamosa
  • Antía Sestelo
  • Carmela Cardama
  • Diaou Diallo
  • Irene Gomez
  • Ivanna Román
  • Paula Iglesias
  • Marta Neira
  • Nerea Iglesias
  • Raquel Meaño
  • Saleta Fernández
  • Sara López

Categoría atletas Sub23, Sub20, Sub,18 e Sub16 masculinos

  • Adrián Ben
  • David Ngwudile
  • Elian López
  • El Medhi El nabaoui
  • Nicolás García
  • Pedro Vázquez
  • Tariku Novales

Categoría Máster Femenina

  • Ana Abuin
  • Concepción Campos
  • Emilia Mesa
  • Emma Valencia
  • Esther Pedrosa
  • Inmaculada Cortón
  • Luz María Domínguez
  • Luz Sanmartín
  • Mónica Granero
  • Pilar Márquiz
  • Rosa Sierra
  • Rosario Sureda
  • Soleedad Castro

categoría Máster Masculino

  • Antonio Gude
  • Carlos Almudi
  • Carlos Álvarez
  • David Vázquez
  • Domingo Álvarez
  • Fernando Paredes
  • Javier Cid
  • Manuel Hurtado

Histórico premiados/as

 

 

Compartir: